Πολύ κοντά στην άνοδο οι Νέοι Αθλητές Νίκης

Πολύ κοντά στην άνοδό τους και επιστροφή τους στην Α1 ΕΣΚΑΘ βρίσκονται οι Νέοι Αθλητές Νίκης, όπως και στο ν' αποδείξουν ότι ήταν απλώς «περαστικοί» από την Α2 τοπική κατηγορία. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 67-60 της Ολύμπιας Λάρισας στο χθεσινό ντέρμπι στο κλειστό της Νέας Ιωνίας και θα σφραγίσουν την άνοδο τους στη μεγάλη κατηγορία, αν στο σημερινό κυριακάτικο ματς (22/3) ανάμεσα στο Γ.Σ. Σκιάθου και τον τρίτο Φοίβο οι φιλοξενούμενοι ηττηθούν. Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι, οι παίκτες του Θανάση Κασαπίδη βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο ημίχρονο, όμως ήταν ψύχραιμοι σε κρίσιμα σημεία και έφτασαν στο ροζ φύλλο.

Ένα τρίποντο του Μανωλόπουλου δύο λεπτά πριν το τέλος έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση και διαφορά τεσσάρων πόντων (60-56) και μετά από κει και πέρα οι κυανόλευκοι με τεράστιο πάθος έφτασαν στην επικράτηση.

Last modified onSunday, 22 March 2015 03:09