Ηττα για τον Ολυμπιακό από το Δίλοφο

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Βόλου απέναντι στο Δίλοφο εκτός έδρας για την Α1 ΕΣΚΑΘ. Οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν στο κλειστό Ι. Πατάκης με 72-63 κάνοντας πολλά λάθη στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Φώνη Μαυρομιχάλη ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο μετά την ανάπαυλα δεν κατάφερε να κρατήσει σταθερή την απόδοση της και έκανε πολλά λάθη. Έτσι έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να κατακτήσουν ένα υπερπολύτιμο ροζ φύλλο.

Το καλό για τον Ολυμπιακό είναι ότι κράτησε τη διαφορά από τον πρώτο αγώνα, που είχε κερδίσει στο ΕΑΚ.

Τα δεκάλεπτα: 12-20, 27-31, 53-48, 72-63

ΑΕΤΟΣ ΔΙΛΟΦΟΥ (Μπουλιάκης): Μηλιώνης 19 (3), Χαιρετίδης 12 (1), Ράπτης 9 (1), Καλόγηρος 9, Ντόνας 7, Τσούμας 13, Αποστολάκης 3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Μαυρομιχάλης): Καλογερόπουλος 13, Μακρίδης 1, Αλεξίου, Παραλίκης, Σακκάς, Παυλόπουλος 3, Καραθάνος 10 (1), Φωσσές 24, Αναστασόπουλος 6, Μαυροφώτης, Βασιλείου 6

Last modified onSaturday, 31 January 2015 21:08