Αντιστάθηκε αλλά δεν απέφυγε την ήττα ο ΓΣΑ

Σθεναρή αντίσταση προέβαλε ο ΓΣ Αλμυρού στον Ερμή Αγιάς, όμως δεν απέφυγε την ήττα από την πρωτοπόρο ομάδα του ομίλου. Οι “κυανόλευκοι” του Θανάση Φλεβάρη ήταν εύστοχοι από την περιφέρεια στο πρώτο ημίχρονο και με όπλο την καλή παραγωγή στον επιθετικό τομέα, πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 46-43. Στην τρίτη περίοδο, ο Ερμής εκμεταλλεύτηκε τις αρκετές δεύτερες ευκαιρίες που είχε από επιθετικά ριμπάουντ, οι γηπεδούχοι έχασαν κάποια εύκολα σουτ και έτσι, η πλάστιγγα έγειρε προς το μέρος του συλλόγου της Αγιάς. Ο ΓΣΑ μείωσε στο 33' τη διαφορά στους πέντε πόντους, όμως δέχθηκε στη συνέχεια ένα “αναπάντητο” τρίποντο που έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τον Ερμή όσον αφορά στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 21-23, 22-23, 16-22, 14-18
ΓΣ Αλμυρού (Φλεβάρης): Σπύρας 6 (1), Καραγιώργος 14 (2), Σαμαράς 17, Αναγνωστόπουλος 8 (2), Μητρουλάς 5 (1), Θέος 9 (1), Στάμος 10, Βαλαμούτης 4, Χρσητομάνος.

Last modified onSaturday, 13 December 2014 21:24