Ήττα στη Νίκαια για την ΑΕΒΔ

Δεν τα κατάφερε στη Νίκαια η ΑΕΒΔ καθώς ηττήθηκε με σκορ 67-52. Η ομάδα του Λευτέρη Κατσαλή είχε πολύ καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο όταν οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ και πήγαν στα αποδυτήρια με 31-32. Σταδιακά όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν καλύτερο ρυθμό καθώς λόγω απουσιών, η ΑΕΒΔ δεν είχε καλό ροτέισον στις αλλαγές και επήλθε η κούραση. Ο νεαρός Στύλας, που έβγαλε όλο τον αγώνα στη θέση του πόιντ γκαρντ, φορτώθηκε με τέσσερα φάουλ, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πιέσει στην άμυνα. Με επιμέρους σκορ 36-20 στο δεύτερο ημίχρονο, η Νίκαια έφθασε στο ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 21-19, 10-13, 19-12, 17-8
ΑΕΒΔ (Κατσαλής): Στύλας 5, Ρόδιος 7, Καρπέτης 13, Ιωαννίδης 1, Βλάχος 3, Κατσαφούρης 9, Σπανόπουλος, Κοψιαλής 5, Σιδηρόπουλος 1, Χαρχαρής 7.