Πρόκριση με νέα νίκη για τον ΓΣΑ

Με δεύτερη νίκη πήρε την πρόκριση ο ΓΣ Αλμυρού για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ. Η ομάδα του Θανάση Φλεβάρη νίκησε σήμερα εντός έδρας με σκορ 67-56 τον ΓΣ Δίλοφου και ζευγάρωσε τα ροζ φύλλα αγώνων κόντρα στο σύλλογο του νομού Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παρκέ κι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με μικρή διαφορά, αλλά κάπου εκεί οι παίκτες του ΓΣΑ σοβαρεύτηκαν. Πίεσαν στην άμυνα, έβγαλαν εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό και ήταν εύστοχοι στα σουτ. Έτσι, με επιμέρους σκορ 30-10, οι "κυανόλευκοι" όχι μόνο προσπέρασαν, αλλά πήραν διαφορά 15 πόντων στο ημίχρονο. Χωρίς προβλήματα κύλησαν οι δύο τελευταίες περίοδοι, με τον Θανάση Φλεβάρη να δίνει μεγάλο χρόνο συμμετοχής στους νεαρότερους σε ηλικία αθλητές του.

Δεκάλεπτα: 12-17, 30-10, 12-14, 13-15
Για τον ΓΣ Αλμυρού: Μητρουλάς 8 (2), Καραγιώργος 16 (2), Σαμαράς 9 (1), Στάμος 8, Μαμούρας Π. 4, Θέος 9 (1), Αναγνωστόπουλος 9 (1), Βαλαμούτης 4, Κοντοστάθης, Μαμούρας Θ., Κούτε.

Last modified onWednesday, 15 October 2014 20:48