Νίκη της ΑΕ 2002 επί του BC Βόλος

Τέταρτος αγώνας για την ΑΕ 2002 εναντίον της νεανικής και αξιόμαχης ομάδας τους BC Βόλος, της οποίας και επικράτησε με 59-52. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της ΑΕ 2002 βρέθηκε πίσω στο σκορ (5-17), χωρίς να δουλεύει τίποτα σε άμυνα και επίθεση. Με μερική βελτίωση στο δεύτερο δεκάλεπτο, πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 18-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο με όπλο την καλή άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση και με αρκετό τρέξιμο στον αιφνιδιασμό, η ομάδα της ΑΕ 2002 προσπέρασε στο σκορ την ομάδα του BC Βόλος και τελικά επικράτησε με 59-52.

Η ΑΕ 2002 θέλει να ευχαριστήσει θερμά την ομάδα του BC Βόλος και προσωπικά τον κ. Καρακατσούνη και τους 50 και πλέον φιλάθλους της ομάδας που παρακολούθησαν τον αγώνα, ο οποίος διεξήχθη σε απόλυτα αθλητικά πλαίσια, προσεγγίζοντας το αθλητικό ιδεώδες. Στα εντυπωσιακά στιγμιότυπα του παιχνιδιού συγκαταλέγεται το απίστευτα μακρινό τρίποντο παίκτη της ΑΕ 2002, αφού ο παίκτης σούταρε σχεδόν από το ύψος της αντίπαλης ρακέτας.

Τα δεκάλεπτα: 5-17, 18-27, 33-33, 59-52

ΑΕ 2000 (Αναγνωστόπουλος): Λάλλας 9, Σπαθαριώτης 5 (1), Χρήστου 19 (2), Λογοθέτης 2, Σπανόπουλος, Δάλης 2, Φάνου 6, Φαγκρέζος, Τζήλλας 11, Μεϊκόπουλος 5,

BC Βόλος (Καρακατσούνης): Μακούχας 4, Πήτας 6, Γαβαλάς 8, Οικονόμου, Μαγκουρίτσας, Τζαλαβρέτας 8, Κοντούρης 17, Σαζώνης 8, Δέρης 1.