Το πάλεψε, αλλά έχασε η Νίκη

Το πάλεψε η Νίκη Βόλου στο Αιγάλεω, αλλά δεν απέφυγε την ήττα από την τοπική ομάδα για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής μπάσκετ ανδρών. Οι κυανόλευκοι ηττήθηκαν με 94-90 σε ένα παιχνίδι που κατέβαλλαν μεγάλη προσπάθεια και το πάλεψαν μέχρι το τέλος. Με εξαίρεση τη δεύτερη περίοδο που πραγματοποίησαν μέτρια εμφάνιση και έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ξεφύγουν με διψήφια διαφορά, στα άλλα τρία δεκάλεπτα η ομάδα του Φώνη Μαυρομιχάλη απέδωσε καλό μπάσκετ. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ωστόσο αυτό που έκρινε την αναμέτρηση, αφού στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στα επιμέρους σκορ.  Ο Δημήτρης Μπόγδανος πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, σταματώντας στους 22 πόντους με δύο τρίποντα, ενώ Τσώλης και Μανδαλάκης ακολούθησαν με 19.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 53-40, 69-61, 94-90
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Μπορμπαντωνάκης
ΑΙΓΑΛΕΩ (Ταμπάκης): Σπίγκος 8, Μιλεντίγιεβιτς 12 (2), Πέρβι 22 (3), Καράβολας 5, Λαμπρόπουλος 8 (1), Κορρές 7 (1), Μπαλτάς, Χανιώτης, Καστανιώτης, Αθανασιάδης, Μέλνικς 32, Τόλιας.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Μαυρομιχάλης): Ξύδης, Γεωργίου 10, Μπόγδανος 22 (2), Στάμος 4, Καρπέτης, Τσώλης 19 (2), Φωσσές, Τάσσος 13 (2), Μανδαλάκης 19 (1), Τοκατλίδης 3.