Τοξότης-Πηλέας 1-1

Ισοπαλία 1-1 για Τοξότη και Πηλέα στο βοηθητικό του ΕΑΚ. Η ομάδα του Πηλέα προηγήθηκε στο 25' με ωραίο τέρμα του Χατησταμάτη που πήρε την μπάλα με πλάτη στο τέρμα, έκανε προσποίηση και γύρισε σουτάροντας εύστοχα, ενώ ο Τοξότης ισοφάρισε στο 40' με κοντινό σουτ του Μάρκο. Κατά τον Σούλη Κατσικαδάμο, η ισοφάριση ήταν αυτογκόλ του Αλβανόπουλου.
Για τον Τοξότη, στο πρώτο μέρος, ευκαιρία έχασε ο Μάρκο πριν το 1-1 με σουτ από τη μικρή περιοχή, ενώ ο Τσένα βρέθηκε σε καλή θέση για γκολ αλλά αδράνησε και τον έκοψε ο αμυντικός. Στην επανάληψη καλύτερη στιγμή ότι ο Γ. Βέτσικας σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων κι ενώ ο Λένα περίμενε πιο δίπλα αμαρκάριστος για να σκοράρει.
Για τον Πηλέα, χάθηκαν περισσότερες ευκαιρίες, με τους Χατζησταμάτη, Ματθαίου σε δύο περιπτώσεις, Μπραχιμάι επίσης σε δύο φάσεις, ενώ η πίεση με αρκετές στημένες φάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν απέφερε δέυτερο τέρμα για το σύλλογο της Νέας Ιωνίας.